М-АРТИ ВИМП-ООД e производител, вносители и доставчик на Българския пазар на художествени материали. Ние предлагаме пълна гама арт материали, материали за рисуване и хоби, материали за художници, материали за детско творчество, материали за училище, рамки за картини и други. При нас вие спестявате от 20% до 60% от продажната цена на дребно. Ако имате въпроси не се колебайте да се обърнете към нашия клиентски офис и ние ще бъдем щастливи да ви помогнем във вашия избор. Вашата поръчка ще бъде изпратена до вас, вашия офис или ателие възможно най-бързо.

М-АРТИ ВИМП-ООД е директен вносител и производител на Материали за Художници, Арт материали, Хоби и Крафт Материали. Всички търговци, които желаят да предлагат нашите качествени продукти в  търговските си обекти, могат да се обърнат към нас на e-mail: info@m-arti.com или на телефон: 0878612301.

Aкварел- произход и техника
 

ПРОИЗХОД

Терминът "акварел" се появява през осемнадесети век, но от древни времена, например в папирус, са използвани техники, базирани на същия принцип. През Средновековието са използвани пигменти, комбинирани с яйчен белтък или арабска дъвка, особено в миниатюри. За стенописа техниката беше подобна, тъй като във водата бяха разтворени водоразтворими пигменти, като през византийското и средновековието бяха добавени бели непрозрачни вещества.

Основната характеристика на добрия акварел е изключителната представителна "лекота" , деликатността на цветовете, ефектът на свежест и изразителната му непосредственост : от Ренесанса нататък акварелът всъщност става основна техника за подготвителните проучвания на великите майстори и техните велики дела. 

От седемнадесети век нататък, намирайки Холандия за своя отправна точка, тази техника се разпространява в цяла Европа и САЩ, превръщайки се в техниката, предпочитана от много художници през следващите векове. Те включват много британски художници като Уилям Търнър и Уилям Блейк с неговите невероятни визионерски сцени; между френските Хуберт Робърт и Жан-Луи Деспрес са привлечени от класически паметници, особено римски или помпеянски. Сред художниците от по-нови епохи не можем да не споменем Сезан, Гоген, Мане, Пикасо, Пол Клее и Едуард Хопър, които са използвали акварел за някои от своите шедьоври.

 

ТЕХНИКАТА

Акварелът е техника на рисуване, считана, вероятно погрешно, сред най-лесните за изпълнение. В действителност ходът на четката изисква добра гладкост на ръката и трябва да бъде определен и прецизен, тъй като цветовете изсъхват бързо и са склонни да се смесват помежду си, създавайки ефекти, които, ако не се желаят, са трудни за коригиране. От друга страна, скоростта му на изпълнение ви позволява да практикувате по-бързо от другите техники. Преносимостта на материалите е още едно предимство, което направи тази техника много популярна сред пътешественици и художници, които обичат да рисуват на открито. Приготвянето също е много просто, тъй като цветовете (пигменти, комбинирани с естествена арабска дъвка) се получават чрез разреждане във водата.

Най-използваната опора за тази техника е хартия , тази с висок процент чист памук, тъй като този материал не се деформира прекомерно при контакт с вода, а картон, пергамент, коприна и дори дърво.

Обикновено листът се подготвя с лек рисунък с молив (за това са необходими основни познания за техники на рисуване, преди да се справите с тази техника). След това могат да се приложат три основни техники за приготвяне на акварел:

1.  Припокриващи се глазури : цветните петна постепенно се припокриват взаимно, за да получат изобразителна дълбочина и да могат да представляват светлина и сенки.
2.  Мокър върху мокър : цветът се разстила върху преди това мокрия лист хартия, така че цветовете да се разпространяват в субстрата.

3.  Мокър на сухо:  цветът се разпространява върху сухия лист след разтварянето му във водата.
©2021 М-арти интернет магазин